معرفی کارخانه ی ولوو

در صورت نیاز لوازم یدکی ولوو و باقی برند ها با ما تماس حاصل فرمایید. فقط با یک تماس محصول درخواستی خود را درب منزل تحویل گرفته می توانید با خاطر آسوده مورد استفاده قرار دهید.

ولوو (به سوئدی: Volvo) شرکت صنایع سنگین سوئدی می باشد، که سازندهٔ ماشین های سنگین و قطعات مرتبط به آن است. از جمله تولیدات این شرکت کامیون، اتوبوس، موتورهای دیزل، تجهیزات سنگین، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، سامانه‌های پیش‌رانش دریایی و صنعتی، تجهیزات هوافضا و ارائه خدمات مالی می باشد.

تاسیس ولوو:

شرکت ولوو در سال ۱۹۲۴ با مشارکت مدیر امور مالی شرکت اس‌کااف؛ اسار گابریلسن و یکی از مهندسان ارشد این شرکت به نام؛ گوستاو لارسون، به‌ عنوان زیر گروهی از مجموعه ی اس‌کااف راه‌اندازی گردید. شرکت ولوو در آخر در سال ۱۹۲۷ به اسم یک شرکت خودروسازی، در شهر گوتنبورگ شروع به فعالیت نمود. این شرکت در شروع شاخه‌ای از شرکت بلبرینگ‌سازی اس‌کااف به‌شمار می‌آمد، که در سال ۱۹۳۵ در پی آمدن ولوو به بازار بورس اوراق بهادار سوئد، اس‌کااف سهامش در این شرکت را واگذار نمود.

در طول سال‌های ۱۹۲۷ تا ۱۹۲۹، تنها ۹۹۶ دستگاه از این مدل ساخته گردید. در آخر و در آوریل ۱۹۲۹ میلادی ÖV4 با مدل PV651 جایگزین گردید. موفقیت به دست آمده در میزان فروش نتیجه از عرضه این جنس به ولوو کمک نمود تا شرکتی که موتور خودروهای ولوو را تأمین می‌ نمود خریداری نماید و از این مرحله، تولید خودرو را به صورت جدی‌ تر دنبال نماید.

سال های درخشان ولوو:

در ماه می ۱۹۳۲، ولوو هف های جدیدی را به ‌منظور تولید خودروهای ارزان قیمت‌ تر (با شعار خودرویی برای همه) در دستور کار واقع نمود. در سال ۱۹۵۰ میلادی، ولوو مدتی عرضه خودرو های لوکس را به کلی تعلیق نمود، تا این که خودروی «۱۶۴» در سال ۱۹۶۸ میلادی معرفی گردید. خودرو P1800 نخستین خودروی اسپورت ولوو بود که در دهه ۱۹۶۰ میلادی به تولید رسید و آن چنان محبوب گرید که در مجموعه تلویزیونی پرطرفدار “The Saint” با بازی راجر مور نیز پیش روی بینندگان واقع شد.

اولین خودروی ساخت این برند، Volvo OV4 اسم گذاری شد که در ۱۴ آپریل سال ۱۹۲۷، کارخانه را ترک نمود و وارد بازار گردید. همچنین از نخستین کامیون این کمپانی که Series 1 اسم داشت، در سال ۱۹۲۸ پرده‌ برداری گردید.

عطش گسترده شدن کسب و کار این برند تا جایی ادامه پیدا کرد که تصمیم گرفت با یک برند رقیب و ملی دیگر به نام Saab-Scania شریک گردد، ولی این شرکت قبول ننمود. این همکاری تا کشورهای دیگر رسید و در دهه ۷۰ میلادی، کارخانه رنو (Renault) و ولوو با یکدیگر همکاری نمودند. حالا نوبت تقسیم کارخانه به قسمت های کوچکتر و نسبتا مستقل‌تر بود که حاصل آن، به وجود آمدن Volvo Car Corporation در سال ۱۹۷۸ گردید. پس از گذشت چند سال همکاری این دو برند عمیق‌تر گردید و در بخش خرید و فروش نیز با یکدیگر همکاری کردند. هر دو کمک حال یکدیگر بودند. کمپانی ولوو تکنولوژی خود را در اختیار رنو می گذاشت و در ازای آن، در بخش‌های گوناگون از این همکار فرانسوی کمک دریافت می کرد.

آن ها در قسمت تحقیقات و کنترل کیفی نیز با هم شریک بودند و همکاری داشتند. این همکاری پس از مدتی و بنا به دلایلی، در سال ۱۹۹۴ از میان برداشته شد و ولوو سهم کوچک رنو را در۱۹۹۷ به فروش رساند.

مروری بر محصولات تولید شده در شرکت و کارخانه ی ولوو:

ولوو در ساخت FH از شاسی جدید و پیشرفته‌ای استفاده نمود که نهایت راحتی و پایداری را در عین حرکت برای راننده به ارمغان اورد. ضمن اینکه مانند سری F برای ولوو FH نیز اتاق‌های مختلفی طراحی شد که این تنوع بیشتر از سری‌ های قبلی‌اش بود.

ولوو در وق طراحی داخل اتاق، تمامی عناصر ناب طراحی را برای رسیدن به بالاترین راحتی و ایمنی راننده به کار برده و در این راه، تماما از راننده‌ های واقعی جهت این کار استفاده نمود. به همین علت نسل اول FH از نظر ارگونومی یک جهش نسبت به آخرین نسل سری F محسوب می گردید.

ولوو FH در سال 1993 معرفی گردید که در آن وقت با توجه به آیرودینامیک اتاق، از این دیدگاه بالاترین جایگاه را در بین رقیب هایش داشت. می‌توان گفت دیگر شرکت‌های سنگین‌ساز نیز از همین دوره به بعد آیرودینامیک ساخته‌های خود را مهم دانستند و به آن اهمیت دادند.

ولوو در نسل اول FH از سیستم ترمز کمکی خاصش به نام VEB استفاده نمود که توان توقفی بالایی به این خودرو داده بود و از استهلاک و تنش روی ترمز‌ های چرخ‌ ها به میزان زیادی کاهش داده بود.

ولوو FH در سال 1993 با اسم FH12 معرفی گردید که از قرار گرفتن یک موتور 12 لیتری در سینه‌اش خبر داده بود. موتور D12A از نوع میل سوپاپ بالا و دارای 4 سوپاپ در هر کدام از سیلندر بود. این موتور از دستگاه ریل مشترک تزریق استفاده نمی‌نمود و هر سیلندر، تزریقی جداگانه را دارا بود.

در سال 1995 ولوو برای نخستین بار در جهان از ایربگ راننده در ولوو FH استفاده نمود و این رویه کم‌کم در دیگر شرکت‌های سنگین‌ساز مطرح دنیا نیز کاربری پیدا کرد.

در صورت نیاز لوازم یدکی ولوو و باقی برند ها با ما تماس حاصل فرمایید. فقط با یک تماس محصول درخواستی خود را درب منزل تحویل گرفته می توانید با خاطر آسوده مورد استفاده قرار دهید.

مطلب پیشنهادی

لوازم یدکی گریدر ولوو

به دنبال قطعات و لوازم یدکی گریدر ولوو هستید؟ مرکز پخش خیابان قزوین شرکت محور …