خانه / لوازم و قطعات ماشین آلات راهسازی / معرفی لودر و بیل مکانیکی و اعلان تفاوتها و شباهت های آنها
معرفی لودر و بیل مکانیکی و اعلان تفاوتها و شباهت های آنها

معرفی لودر و بیل مکانیکی و اعلان تفاوتها و شباهت های آنها

لودر ها و بیل مکانیکی ها یکی از کاربردی ترین ماشین آلات ساختمانی هستند. از چنین خودرو هایی که در سایز های مختلف ساخته می شوند و به دلیل کاربرد و عملکرد و قدرتی که دارند به خوبی می توانند کارهایی نظیر خاک برداری و خاکریزی را انجام بدهند. لودر ها خودرو های بسیار کاربردی هستند که بیشتر مواقع در ساختمان سازی ها به کارمان می آیند
بیل مکانیکی ها نیز از سری ماشین هایی هستند سنگین و برای کار های مهندسی و عمرانی به کار می روند و دارای استیک و دکل که در قسمت زیرین قرار دارند. کاربرد این خودرو ها در نصب انواع چنگک،جت،و چکش و دیگر کار های مربوطه اشاره کرد از جمله موارد متنوعی که این بیل ها انجام می دهند عبارت اند از:خاک برداری،لایروبی های انواع رودخانه ها،حمل مواد و غیره اشاره کرد. در این قسمت قصد داریم تا تفاوت های بین دوماشین آلات سنگین (لودر و بیل مکانیکی) را به شما معرفی کنیم و درمورد آن ها توضیحانی در اختیار شما قرار بدهیم و ببینیم کدام یک در انجام چه کار هایی فعال هستند؟
هر یک از این ماشین آلات ها معایب و مزایای خودشان را به همراه دارند یکی از کار بردی ترین ماشین های راه سازی بیل مکانیکی ها هستند و به دلیل طراحی و ظاهر خاصشان کار هایی را انجام می دهند که ممکن است لودر هانتوانند از پس این قبیل کارها بربیایند بیل مکانیکی ها می توانند بدون حرکت از جای خودشان و ثابت ماندن در یک جا بیشتر کار های خودشان را انجام دهند که از جمله کار های بیل مکانیکی ها عبارت اند از حفاری های وسیع و نصب انواع تجهیزات متنوع جانبی و بسیاری کار های دیگر که بعد ها بیشتر با آنها آشنا می شوید و اما کارایی هایی که لودر ها می توانند انجام بدهند عبارت اند از: خاکریزی، خاک برداری، ریختن انواع ماسه و خاک به پشت کامیون ها گود برداری از زمین های صاف، برداشتن خاک و ماسه از سطح زمین این چنین لودر هایی با ابعاد کوچک بیشتر در کار های داخل شهر ها و برای ساخت راه ها به کار می روند بعد از فعالیت های سنگین دچار خرابی شده و به لوازم یدکی بیل مکانیکی و لودر احتیاج پیدا می کنند و از لودر های با ابعاد متوسط وبسیار بزرگ کار های معدن و کار های سنگین تر استفاده کرد. در این جا می توان گفت که در شهر ها به خاطر کمبود فضا های باز از این قبیل لودر ها بیشتر استفاده می شود و کمتر از بیل های مکانیکی استفاده می کنند.به نظر شما کدام یک از این ماشین آلات ها بهتر بوده اند و کاراییشان بهتر است؟
لودر ها را می توان در سه قسمت (چرخ های لاستیکی و چرخ زنجیری وبکهولودرشناسایی کرد. از معمولی ترین انواع لودر می توان به لودر چرخ لاستیکی اشاره کرد که در ابعاد و سایز های مختلف تولید می شوند.این مدل لودر ها که بیشتر با قدرت کمتری ساخته می شوند فعال تر و پر قدرت تر هستند. لودر های دارای چرخ زنجیری که به خاطر وجود اسطکاک فراوان با زمین ها و همین طور مقاومت در حرکت سنگ های تیز و برنده بهتر از سایر لودر ها هستند ولی در جمع کار همه آنها یکسان است.
بکهولودر ها نیز کوچک هستند و بیل مکانیکی کوچکی نیز در پشت خود دارند که از آنها برای کار های بسیاری استفاده می کنند همه طراحی های آن ها همانند بیل های مکانیکی و لودر ها هستند و بخاطر ابعاد کوچک آن ها در بیشتر کار ها استفاده می شوند. پس در اینجا نتیجه می گیریم که هر یک از این ماشین آلات ها در جای خودشان کار هایی را انجام می دهند که هریک در جای خودشان مفید هستند و پرکاربرد و البته باید این را هم بگوییم که برای استفاده از آن ها باید روش استفاده از آن ها را به خوبی بلد باشید تا خدایی نکرده دچار مشکل وسانحه نشوید چون کار کردن با چنین ماشین آلات های سنگینی بسیار دقت و سرعت عمل می خواهند و همانند رانندگی های ساده نیست پس حتما دقت فرمایید و جان خودرا به خطر نیندازید.
و اینکه بیل های مکانیکی چرخ لاستیکی از بیل های زنجیری گران تر هستند. بیل مکانیکی کششی نیز دارای یک اتاقک، کابل های مورد نیاز برای کنترل همه اجزای تشکیل شده و جرثقیل، این نوع بیل ها سخت ترین حفاری ها را انجام می دهند، کج بیل ها نیز همان طور از جام های جلو برخوردار هستند.

مطلب پیشنهادی

لوازم یدکی جرثقیل لیبهر

به دنبال قطعات و لوازم یدکی جرثقیل لیبهر هستید؟ مرکز پخش خیابان قزوین شرکت محور …