خانه / لوازم و قطعات ماشین آلات راهسازی / معرفی قطعات لودر هپکو

معرفی قطعات لودر هپکو

مطمئنا تا به حال این سوال برای شما نیز پیش آمده است که لودر هپکو از چه قطعاتی تشکیل شده است و مایل بودید تا در زمینه ی قطعات لودر هپکو اطلاعاتی به دست آورید. امروز در یکی دیگر از مقالات وب سایت ایران هیدرولیک مرکزی با شما هستیم تا به معرفی قطعات لودر هپکو پرداخته و شما را با این قطعات آشنا کنیم.

هر لودر هپکو از بخش های مختلفی ساخته شده است. قطعات لودر هپکو شامل لوازم موتوری، لوازم گیربکس، لوازم های هیدرولیک، لوازم جک، لوازم چرخ، لوازم برقی، لوازم زیر بندی میباشد که در ادامه به معرفی هر بخش خواهیم پرداخت.

بخش موتوری لودر هپکو مهم ترین بخشی است که لودر از آن بهره می برد این قسمت از قطعاتی تشکیل شده است. از جمله قطعات لودر هپکو می توان به یاتاقان متحرک، سر سیلندر، سوپاپ دود، یاتاقان ثابت، میلنگ، واشر کامل، پروانه موتور، پمپ انژکتور، اوئل پمپ، بوش, سوپاپ هوا، سوزن، یونیت، پیستون، رینگ، سوزن فارسونگا، بلوک سیلندر، واتر پمپ، گاید و… اشاره نمود که در کنار یکدیگر بخش موتوری لودر هپکو را تشکیل میدهند.

از دیگر لوازم یدکی لودر هپکو ، قسمت هیدرولیک خودرو می باشد که از بخش هایی نظیر پمپ های کارتریجی، پمپ های هیدرولیک، هیدرو موتور، پمپ های دنده ای، پمپ حرکت، بارل پیستون، پمپ مادر، شارژ پمپ، روتوری گروپ و پمپ فرمان اشاره نمود که هر یک در کنار دیگری به فعالیت پرداخته و بخش هیدرولیک لودر را به حرکت در می آورند.

جک یکی از بخش هایی است که به کمک آن لودر می تواند خاک و مواد راه سازی را به وسیله ی آن از زمین بلند کرده و جا به جا نماید این بخش از قسمت هایی نظیر جک پایه و جک بالابر، لوازم جک باکت و جک خالی کن تشکیل می شود که در کنار هم وظیفه ی بلند کردن بار را انجام میدهند.

لودر با توجه به اینکه در چه منطقه ای از آن استفاده می شود در دو نوع چرخ لاستیکی و چرخ زنجیری تولید می شود که به وسیله چرخ ها می تواند به خوبی در مسیر حرکت کرده و بار های لازمه را جا به جا نماید بخش چرخ لودر از قسمت هایی نظیر پلوس کوتاه و بلند، دنده خورشیدی، پلوس عقب و جلو، توپی چرخ، دنده سر پلوس، پلوس، گررینگ، صفحه گرافیت، دبل جوینت، ساپورت، هاب، کاسه چرخ، صفحه آهنی، انواع کاسه نمدهای zf، انواع خار، کله گاوی و رینگر تشکیل شده است که با هماهنگی با یکدیگر لودر را به حرکت در می آورند.

لوازم زیر بندی و برق خودرو نیز از بخش های مهم لودر هستند که در کنار سایر بخش ها لودر را آماده به کار کرده و می توان از آن استفاده نمود. امیدواریم تا به این قسمت از مقاله ی معرفی قطعات لودر هپکو اطلاعات جامع و کاملی راجع به قطعات این لودر محبوب به دست آورده باشید.

مطلب پیشنهادی

لوازم یدکی جرثقیل لیبهر

به دنبال قطعات و لوازم یدکی جرثقیل لیبهر هستید؟ مرکز پخش خیابان قزوین شرکت محور …