خانه / لوازم و قطعات ماشین آلات راهسازی / لوازم یدکی ماشین سنگین

لوازم یدکی ماشین سنگین

لوازم ماشین سنگین شامل هر نوع خودروی سنگین با هر نوع کاربری توسط محورهیدرولیک تامین می شود، لوازم یدکی ماشین سنگین با قیمت مناسب مستقیم از وارد کننده خریداری شود قابل اعتماد است. شماره تماس در هر شرایطی 02166696204 و 09124229716

لوازم ماشین سنگین (کامیون):

بیرینگ متشکل از دو قسمت غلطک و یاتاقان می باشد. بلبرینگ ها دارای اجزای گوناگونی می باشند. اجزای مهم بلبرینگ ها ساچمه( گوی )، یاتاقان، کاسه نمد در بعضی بلبرینگ ها، پنجره در بعضی از آنها و واشر تشکیل شده هستند. بلبرینگ ها اصطکاک بین دو سطح در حال حرکت را به حداقل خود رسانده و چرخشی آرام و راحت را برای وسایل فراهم می کنند. روانکار تخصصی در بلبرینگ ها گریس است. بلبرینگ ها انواع متفاوتی دارند و هر کدام از آنها دارای مزایای مخصوص به خود و مصرف گوناگونی دارا هستند.

واشِر حلقه‌ای می باشد از جنس فلز و یا گاه لاستیک. واشرها اکثراً برای توزیع بار پیچ و مهره‌ها استفاده می‌گردند. گاهی برای اشاره به درزبند نیز از کلمه واشر استفاده می‌گردد؛ درحالی که درزبند وظیفه جلوگیری از نشت را عهده دار است. چون نیروی اصطکاکی مهره بر روی پیچ کم می باشد، با اضافه کردن واشر بین مهره و قطعه اتصال، مقدار اصطکاک را افزایش می دهد. که از بازشدن مهره جلوگیری می‌کند. واشر انواع مختلفی دارد که هر یک به منظور خاصی استفاده می‌گردد. با این حال واشرها را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد. 1- واشر تخت     2- واشر فنری (واشر قفلی)

لوازم ماشین سنگین (دامپتراک):

در یک موتور درونسوز سرسیلندر یا بستار به قطعه‌ای گفته می‌گردد که بر فراز بخش بالایی سیلندرها قرار دارد. چنانچه بلوک سیلندر یک موتور را به تنهایی دیده باشید؛ مطلع شده اید که قسمت فوقانی آن باز بوده و پیستون ها در درون سیلندرها قابل دیدن می باشند. در ضمن موتور سوراخ هایی در بدنه خود دارا است، (بدنه موتورهای بلوک سیلندر می باشد) که انتهای آن‌ها باز است. برای تکمیل شدن ساختار بلوک سیلندر به سرسیلندر نیاز می باشد.(ماشین) جنس اکثر سرسیلندرها از آلیاژهای آهن (چدن دانه ریز) یا آلیاژهای آلومینیوم به دو صورت ریختگی یا تزریقی در داخل قالب‌های مخصوص ساخته می‌گردد.
سرسیلندرها تنها در موتورهای احتراق داخلی چهارزمانه وجود دارند و علت استفاده از آن‌ها این می باشد که اگر به دلیل خرابی نیاز گردد که سیلندرها یا پیستون ها دستکاری گردند، یا برداشته شوند، با باز کردن سرسیلندر دسترسی به آن‌ها بسیار ساده‌تر است. لوازم یدکی دامپتراک کوماتسو

لوازم یدکی ماشین سنگین (تریلی):

یاتاقان وسیله‌ای می باشد که اجازهٔ حرکت نسبی مشخصی را بین دو یا بیشتر از دو قطعه می‌دهد که به‌طور نمونه به صورت چرخش یا حرکت خطی می باشد. یاتاقان‌ها را می‌توان به طور گسترده‌ای بر طبق حرکتی که مجازند داشته باشند یا براساس اصول کاریشان و همچنین جهت بارهای اعمالی که می‌توانند تحمل نمایند، طبقه‌بندی نمود.

سوپاپ یا دریچه یکی از قطعات قارچی شکل موتور می باشد که روی سرسیلندر قرار گرفته و ورود مخلوط هوا و سوخت و خروج دود را کنترل کرده و به‌طور کلی هر چیزی که ورود و خروج چیز دیگری را کنترل نماید می‌تواند یک سوپاپ تلقی گردد.  مثال: می‌توان درهای ورودی خودکار در فروشگاه‌های بزرگ را نام برد به عبارتی سوپاپ های بزرگ. سوپاپ ها را معمولاً در داخل قالب های مخصوص با روش آهنگری می‌سازند و به وسیله عملیات حرارتی مخصوص سختی آن‌ها را به مقدار لازم بالا می‌برند تا در برابر حرارت و فشار محفظه احتراق تحل کند؛ سپس به کمک فرز کاری و پرداخت شکل نهایی آن را کامل و آماده تولید و نصب می کنند.

لوازم رینگ ماشین سنگین (کامیونت، خاور):

(کامیونت یا خاور چیست؟): کامیون‌هایی کوچک و کمی بزرگتر از وانت که دومحور و شش چرخ را دارا هستند، می‌توان گفت میزان بارگیری آن‌ها از سه تا هشت تن می باشد.

رینگ‌، حلقه‌ی پهن فلزی‌ای می باشد که در قلب تایر قرار می‌گیرد و تایر یا لاستیک، اطراف یا روی آن را پوشش دادند. رینگ‌ها با توجه به نوع و مدل خودرو، متفاوت می باشند. رینگ در تمامی ماشین‌آلات سنگین مورد استفاده است و وظیفه نگهداری و حفظ تعادل لاستیک را بر عهده خود دارا است.

گیر بکس یکی از اصلی ترین اجزای وسایل نقلیه است. ارزش آن به قدری می باشد که شاید بتوانیم با موتور در یک جایگاه قرارش دهیم. دو علت برای اهمیت بالای گیربکس درا است؛ اول آنکه هر موتوری دور محدودی دار است و بیشتر از آن نمی تواند کار نماید و نکته دوم گشتاور معینی است که هر موتور با حداکثر دور خود می تواند تولید نماید.
گیربکس ها که درزبان فارسی معادل آن “جعبه دنده “است دستگاه هایی می باشند که بعد از موتور یا سر راه وسایل صنعتی قرار دارند و می توان با کم و زیاد کردن نسبت توسط مکانیزم داخل گیربکس، گشتاور مورد نیاز دستگاه را محاسبه نمود.

گیربکس ها به دو دسته تولید می گردند ؛دسته اول گیر بکس های کاهنده ودسته دوم گیر بکس های افزاینده.

لوازم یدکی ماشین سنگین:

گاردان دامپتراک/ چهار شاخه گاردان دامپتراک/ پوسته گیربکس دامپتراک/ صفحه گرافیت گیربکس دامپتراک/ سیل کیت گیربکس دامپتراک/ بلبرینگ چرخ دامپتراک/ رولبرینگ دامپتراک/ جک باکت دامپتراک/ جک خالی کن دامپتراک/صفحه گرافیت چرخ دامپتراک/ کیت کامل جک بالابر دامپتراک/ سیل کیت جک بالابر دامپتراک/ سیل کیت جک خالی کن دامپتراک/ کیت جک پاکت دامپتراک صندلی کابین دامپتراک/ صندلی دامپتراک/ صندلی کامل دامپتراک/ اتاق دامپتراک/ اتاق کامل دامپتراک/ کابین دامپتراک/ بخاری دامپتراک/ مانیتور دامپتراک/ رله دامپتراک/ بوبین دامپتراک/ فول چرخ دامپتراک/ فول چرخ عقب دامپتراک/ کاریر چرخ دامپتراک/کاریر چرخ جلو دامپتراک/ کریر چرخ جلو دامپتراک/کریر چرخ عقب دامپتراک/ رینگ چرخ دامپتراک/ پلوس دامپتراک/ پلوس چرخ دامپتراک/پلوس چرخ جلو دامپتراک/ دنده کاریر چرخ جلو دامپتراک/ دنده کاریر چرخ عقب دامپتراک/ دنده سر پلوس چرخ عقب دامپتراک/ هاب دامپتراک/ هاب چرخ جلو دامپتراک و …

لوازم ماشین سنگین شامل هر نوع خودروی سنگین با هر نوع کاربری توسط محورهیدرولیک تامین می شود، لوازم یدکی ماشین سنگین با قیمت مناسب مستقیم از وارد کننده خریداری شود قابل اعتماد است. شماره تماس در هر شرایطی 02166696204 و 09124229716

 

مطلب پیشنهادی

لوازم یدکی جرثقیل لیبهر

به دنبال قطعات و لوازم یدکی جرثقیل لیبهر هستید؟ مرکز پخش خیابان قزوین شرکت محور …