خانه / لوازم و قطعات ماشین آلات راهسازی / لوازم یدکی غلطک و بابکت و بیل بکهو کوماتسو و کاترپیلار

لوازم یدکی غلطک و بابکت و بیل بکهو کوماتسو و کاترپیلار

مشتریان شرکت محور هیدرولیک در نظر داشته باشند که، لوازم یدکی غلطک کوماتسو و بابکت کاترپیلار و بیل بکهو کوماتسو و کاترپیلار نزد این شرکت موجود است کافیست تماس بگیرند. ماشین آلات کوماتسو و کاترپیلار:

بیل بکهو کاترپیلار:

بیل بکهو یک بیل مکانیکی می باشد که با سیستم فشار هیدرولیک کار می‌کند. این نوع بیل در ابتدا بر روی بدنه یک ماشین سنگین کم وزن مانند تراکتور سوار نموده اند و از آن برای انجام دادن خاک برداری‌های سبک یا داخل شهری که جای زیادی برای مانور نمی باشد، استفاده می‌کنند. با اضافه کردن یک بازوی لودر بر تراکتور به تدریج کاربردهای آن زیاد شد و تعادل وزنی هم برقرار شد؛ حالا نام لودر بکهو شایسته این تراکتور تجهیز شده می باشد. حداکثر سرعت این ماشین ۳۹ کیلومتر بر ساعت و حداقل آن ۳۵ کیلومتر بر ساعت م باشد.

گیربکس بکهو لودر:

گیربکس ماشینی می باشد که برای منتقل کردن توان مکانیکی از یک منبع تولید توان به یک مصرف کننده وهمچنین بر اورده ساختن گشتاور و سرعت دورانی مورد احتیاج مصرف کننده به کار برده می شود. گیربکس در واقع یک واسطه بین منبع توان ومصرف کننده توان می باشد که بین منبع توان و مصرف کننده توان یک انعطاف پذیری بوجود آورده است. گیر بکس ها به دو دسته مکانیکی و برقی تقسیم می گردند. اکثر لودر ها از گیربکس های مکانیکی و برقی بهره گیری می کنند.

بابکت کوماتسو و کاترپیلار

مینی لودر یا همان بابکت که در ایران بیشتر به بابکت رواج دارد، عملکرد های بسیاری دارد که کاربرد بابکت را می‌توان در صنایع مختلف دسته بندی نمود. بابکت یک لودر کوچک است که به دلیل سایز کمی که دارد و قدرت و سرعت بالا و دارای عملکرد زیادی می باشد. از آن می‌توان در صنایع گوناگون کشاورزی، راهسازی، ساختمان سازی، معدن و… استفاده کرد. به بابکت می‌توان تجهیزات و وسیله های گوناگون متصل کرد و از آن برای انجام کارهای متفاوت در یک پروژه خاص استفاده نمود. بابکت دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام خصوصیات و ویژگی‌های خاص خودش را دارا است.

توجه: لوازم یدکی غلطک کوماتسو و بابکت کاترپیلار و بیل بکهو کوماتسو و کاترپیلار موجود است.

یاتاقان ثابت و متحرک بابکت کوماتسو

به طور کلی یاتاقان ها به دو دسته تقسیم می گردند:

یاتاقان ثابت: این مدل از یاتاقان ها به مانند تکیه گاه می باشند و روی کپه های ثابت موتور قرار داده می شوند و در زمانی که موتور مینی لودر نیز استارت میخورد در جای خود می مانند.
یاتاقان متحرک: این یاتاقان ها روی شاتون های موتور مینی لودر قرار گرفته و در زمانی که موتور شروع به کار نماید نیز همراه با شاتون ها به حرکت در می آید.

غلطک کاترپیلار:

غلطک نوعی دستگاه در دسته ماشین آلات راهسازی میباشد که به منظور متراکم کردن خاک و یا آسفالت به کار برده می شوند. غلطک دارای لوازم یدکی غلطک در انواع متفاوت بوده و به طور کلی انواع گوناگونی دارا است که غلطک پاچه بزی، غلطک ارتعاشی، غلتک فولادی صاف و غلطک پنوماتیک از جمله غلطک های موجود هستند. غلطک پاچه بزی همچون سایر همنوعانش از یک غلطک برخوردار است ولی تفاوت آن با سایر غلطک ها، استفاده از قطعات غلطک نظیر استوانه های متعدد بر روی بدنه غلطک میباشد. این استوانه ها زمانی که بر روی خاک فشار وارد می کنند باعث تراکم خاک و همچنین جابجا شدن آن می گردند.

یاتاقان غلطک استوانه ای(Straight Roller Bearings) :

یاتاقان های غلطک استوانه ای که در ایران بیشتر به عنوان رولبرینگ نام گرفته است ساچمه رو استوانه ای دارند و دارای اصطکاک پایین، ظرفیت بالا در تحمل بار شعاعی و سرعت عملکرد بالایی هستند. این یاتاقان ها دارای غلطک هایی می باشند که در مقایسه با یاتاقان های ساچمه ای که نقطه تماس آنها با ساچمه رو یک نقطه بود ولی در این نوع یاتاقان ها، نقطه تماس یک خط می باشد. بار اعمال شده روی یاتاقان غلطک استوانه ای بر روی سطح وسیعی از آن پخش می گردد و دلیل میشود یاتاقان بتواند بارهای بیشتری تحمل نماید. برای کاستن از انحراف این نوع یاتاقان معمولا طوری طراحی می گردند که طول غلطک زیاد بزرگتر از قطر غلطک نباشد.

توجه: لوازم یدکی غلطک کوماتسو و لوازم یدکی بابکت کاترپیلار و لوازم یدکی بیل بکهو کوماتسو و کاترپیلار موجود است.

مطلب پیشنهادی

لوازم یدکی جرثقیل لیبهر

به دنبال قطعات و لوازم یدکی جرثقیل لیبهر هستید؟ مرکز پخش خیابان قزوین شرکت محور …