خانه / لوازم و قطعات ماشین آلات راهسازی / لوازم یدکی جرثقیل کوماتسو و کاترپیلار

لوازم یدکی جرثقیل کوماتسو و کاترپیلار

سفارش خرید لوازم یدکی جرثقیل کاترپیلار و جرثقیل کوماتسو در شرکت محور هیدرولیک تهران با قیمت منصفانه حتی تعمیر قطعات یدکی جرثقیل کوماتسو در سراسر ایران.

جرثقیل کوماتسو

امروزه جرثقیل ها نه تنها در صنعت ساخت و ساز، بلکه در بسیاری از بخش های صنعتی عامل مهمی هستند، به همین دلیل، جرثقیل ها انواع و اقسام مختلفی دارند که در کارهای مختلف به کار می روند. اکثرا یک جرثقیل شامل کابل و قرقره است که یک نیروی مکانیکی ایجاد نموده و بار را بلند کرده و به حرکت در می آورد. برخی جرثقیل های جدیدتر از سیستم هیدرولیکی و موتور الکتریکی بهره برده اند که قدرت و ظرفیت باربرداری بیشتری را فراهم می کند. جرثقیل ها یا به زمین متصل می گردند و یا بعضی از انواع آنها قابل حمل بوده و می توان آن را بر روی یک وسیله نقلیه بخصوص سوار کرد و میتوان آنها را از طریق یک اپراتور که در داخل کابین حضور دارد و یا از طریق کنترل از راه دور هدایت نمود.

کوماتسو و کاترپیلار:

پیستون جرثقیل کاترپیلار:

پیستون، جزئی از موتورهای رفت و برگشتی، پمپ‌ها و کمپرسورهای رفت و برگشتی و استوانه‌های نیوماتیکی و مکانیزم‌های مشابه‌ می باشد. پیستون، در این مکانیزم‌ها، بخش متحرکی می باشد که در داخل یک سیلندر قرار گرفته است. نقش پیستون در موتورها، انتقال نیرو از گازهای در حال انبساط در داخل سیلندر به میل‌لنگ با استفاده از یک میلهٔ رابط می باشد.

سوپاپ دود و هوا جرثقیل کوماتسو:

سوپاپ یک واژه فرانسوی به معنای دریچه می باشد و یکی از قطعات موتور ماشین است که به شکل قارچ می باشد و وظیفه کنترل ورود و خروج هوا و سوخت و دود را دارا است. در کل می توان به هر چیزی که ورود و خروج را کنترل می کند را سوپاپ نامید. همچنین سوپاپ ها به فارسی این چنین تعریف شده اند: قطعه پولکی شکل که با قرار گرفتن بر روی سرسیلندر دریچه ها را سد می کند.سوپاپ ها قطعه هایی می باشند که برای باز و بسته شدن نظم خاصی دارند. موتورهای احتراقی میبایست با سوزاندن سوخت در داخل سیلندر نیرو را برای حرکت خودرو تولید نمایند. همه مطلع هستیم که ماده سوختنی، اکسیژن و حرارت ۳ پارامتر مورد نیاز عمل سوختن می باشند. پس هر موتور برای سوختن باید اکسیژن را از محیط بیرون دریافت نماید و بعد دود حاصل را خارج کند. تولید نیرو در موتور خودرو به این صورت می باشد که گاز وارد شده باید به قدری متراکم گردد و بعد از انفجار انرژی جنبشی ایجاد شده سبب حرکت پیستون ها گردد و محیط این عملیات مشخص می باشد که باید کاملا بسته گردد. پس سوپاپ ها بهترین شیء برای این عمل می باشند تا در زمان مناسب ارتباط با بیرون را قطع و وصل کنند.

سوپاپ هوا: سوپاپی برای ورود هوا یا به اصطلاح تنفس می باشد.

سوپاپ دود: سوپاپی برای خروج دود می باشد که به علت در تماس بودن با گاز های داغ دمای بیشتری نسبت به سوپاپ هوا دارا هستند.

پروانه جرثقیل کاترپیلار:

پروانه یا پیش برنده، یک قطعه گردان در داخل یک لوله یا مجرا می باشد که برای بالا بردن فشار یک سیال مورد استفاده است. پروانه، بخش گردان یک پمپ گریز از مرکز می باشد که معمولاً از موادی چون آهن، فولاد، برنز، آلومینیم یا پلاستیک ساخته می‌گردد. نقش پروانه، انتقال انرژی موتور پمپ به سیال می باشد. هنگامی که جریان خروجی توسط پوشش پمپ محدود می‌شود، از تبدیل فشار از طریق پروانه سرعت به دست می آوریم. پروانه‌ها اکثراً استوانه‌هایی کوتاه با یک ورودی باز می باشند که جریان ورودی را قبول می کند.

دیفرانسیل جرثقیل کوماتسو

دیفرانسیل قطعه‌ای می باشد در زیر خودرو بین دو چرخ جلو یا عقب که قدرت موتور را بین دو چرخ تقسیم بندی می کند. بعضی ماشین‌ها دو دیفرانسیلی می باشند. در اتومبیل یا دیگر وسائلی که دارای چرخ با نیروی محرکه می باشند، دیفرانسیل‌ها قسمتی از وسائل انتقال نیروی محرکه هستند که دلیل می‌گردند چرخ‌ها با سرعت‌های مختلف و با نیرویی مساوی بچرخند. وظیفهٔ انتقال حرکت از جعبه دنده به چرخ‌ها را بر عهده آنها است.

سفارش خرید لوازم یدکی جرثقیل کاترپیلار و جرثقیل کوماتسو در شرکت محور هیدرولیک تهران با قیمت منصفانه حتی تعمیر قطعات یدکی جرثقیل کوماتسو در سراسر ایران.

مطلب پیشنهادی

لوازم یدکی جرثقیل لیبهر

به دنبال قطعات و لوازم یدکی جرثقیل لیبهر هستید؟ مرکز پخش خیابان قزوین شرکت محور …